((متناسب با نياز سازمان شما، طرح‌های مستندسازی بومي‌سازي مي‌شوند. ))

​طرح مستندسازی تجربیات

مقالات وبلاگی مرتبط

مقالات دکتر غلام زاده

کتاب‌های مرتبط

مقالات وبلاگی مرتبط

به نام یزدان پاک
سازمان‌های معظم
منابع انسانی برای هر سازمانی نقش اساسی در حیات و پیشرفت سازمان را بازی می‌کند و همواره سازمان‌ها درصدد آموزش و پروش این منابع خود هستند تا بتوانند اثربخشی و کارایی خود را ارتقا بدهند، اما به دفعات دیده می‌شود که نیروهای باسابقه‌های زیاد، پیشکسوتان، و باتجربه به هنگام بازنشستگی چنین گنجینه‌ای از اطلاعات، دانش و تجارت و در مجموع به نوعی نگاه خردمندانه خویش را با خود از سازمان برده‌اند و نیرو‌های جدید نه تنها نمی‌توانند از چنین دانش تلویحی بهره‌مند گردند، بلکه سازمان‌ها نیز مجددا باید برای آنچه که داشته‌اند هزینه‌های هنگفتی را بدهند. از اینرو مرکز پژوهش‌های مربی‌گری و رهبری آراز در نظر دارد تا از طریق فرآیندی نظام‌‌مند و کارا، دانش و تجارب از دست رفته سازمان را مجددا به صورت مستندسازی شده ه سازمان برگرداند تا سازمان نه تنها هزینه‌های گزافی را برای مواردی که قبلا انجام داده است نپردازد. با توجه به اینکه چنین اطلاعاتی در طول زمان مدید و به تدریج در فردی که هم اکنون در سازمان نیست، جمع آوردی شده بوده است که از این حیث ارزش چنین آموخته‌های چندین برابر می‌گردد.
شما می‌توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان و متخصصان مرکز پژوهش‌های مربی‌گری و رهبری آراز، دانش سازمانی بالقوه و از دست رفته سازمانتان را با طرح "مستندسازی تجارت پیشکسوتان آراز" مجددا در اختیار داشته باشید.
همچنین، مرکز آراز در نظر دارد تا پس از آنکه این تجارب با مهارت و تخصص لازم برای سازمان‌های معظم جمع آوری گردیدند، از طریق "طرح توسعه فردی آراز" آن تجارب را در طول مدت زمانی مشخص به فرد جدیدی که هم اکنون در جایگاه فرد پیشکسوت قبلی حضور دارد، انتقال دهد تا بدین طریق دانش تلویحی یه دانش ضمنی تبدیل شده و سازمان از برکات این دانشی که دسترنج خود سازمان هم بوده است، بهره مند گردد. ​​​​​​​

آغاز طرح

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش